مقالات آموزشی سئو/بهینه سازی وب سایت/طراحی وب سایت

مفاهیم اولیه درباره سئو و بهینه سازی وب سایت

0 نطرات
737
05-16-2015

Time of page (TOP):

به فاصله زمانی بین لود شدن یک صفحه از سایت توسط یک بازدیدکننده و لود شدن دومین صفحه از همان وب سایت وجود داردمی گویند. ماکزیمم ارزش این معیار 30 دقیقه می تواند باشد. هر صفحه یک وب سایت با توجه به زمان لازم برای لود شدنش،دارای ارزش متفاوتی است.

در وب سایتهای متکی به محتوا، زمان زیاد ماندن در یک صفحه ممکن است به این معنی باشد که محتوای به هم مرتبطی وجود دارد که بازدید کننده را تشویق میکند ادامه مطلب را بخواند. و اگر این زمان خیلی زیاد بشود، می تواند به این معنی باشد که محتوا ناواضح و گیج کننده است.

در سایتهای تجاری، این زمان زیاد می تواند به این معنی باشد که عملیات پرداخت خیلی پیچیده و گیج کننده است یا مشتریان زیادی اقدام به پرداخت کردند.

نسبت بازدید / نمایش:

تعداد صفحات نمایشی تقسیم بر تعداد بازدیدکننده های یک وب سایت مشخص می گویند. این معیار می تواند کمک کند که تشخیص بدهید میانگین زمانی که بازدیدکنندگان برای محتوای سایتتان صرف می کند چقدر است. همینطور می تواند کمک کند برای اینکه ببینید محتوای سایتتان چطور به نظر می رسد، که راهنمای خوبی برای وب سایتها و بلاگهای متکی به محتوا است.

نرخ مکالمه (conversation rate):

تعداد مکالمه های بازدیدکنندگانی که به عنوان خریدار، خواننده یا معارفه هستند، تقسیم بر تعداد بازدیدکنندگانی که به سایت داده شده است.

نرخ ورود (Entrace Rate) و صفحات فرود (Landing Page) :

نرخ ورود بر م یگردد به درصد بازدیدکنندگانی که در هنگام بازدید از وب سایت شما، برای اولین بار از یک صفحه مشخص دیدن کردند. صفحات فرود : اولین صفحه ای که یک بازدید کننده مشخص در هنگام بازدید از سایت شما میبیند، صفحه فرود نام دارد. بر طبق این تعریف، هر صفحه درون یک وب سایت نرخ ورود متفاوتی خواهد داشت.

نرخ ورود در یک وب سایت مبتنی بر محتوا ممکن است در صفحات با محتوای واقعی بالاتر باشد، به همین خاطر مردم تمایل بیشتری به اشتراک گذاشتن

لینک آن محتوا دارند. همین اتفاق، می تواند در مورد سایتهای تجاری اتفاق بیافتد وقتی بازدیدکنندگان قبلی، آیتم هایی را به دوستانشان پیشنهاد می دهند.

نرخ خروج (Exit Rate) و صفحه خروج(Exit Page) :

نرخ خروج با هر دو مفهوم نرخ ورود و نرخ پرش (bounce rate) برادر است : به طور ماهرانه ای متفاوت از نرخ پرش است و عکس نرخ فرود است. نرخ خروج بر می گردد به درصد بازدیدکنندگانی که از یک صفحه به خصوص به عنوان آخرین صفحه از آن وب سایت دیدن می کنند. آخرین صفحه ای که دیده می شود توسط یک بازدیدکننده ویژه ای که در سایت شماست، صفحه خروج نام دارد. هر صفحه از یک وب سایت، نرخ خروج بالا برای یک مقاله روی یک سایت مبتنی بر محتوا می تواند نشان بده که آن مقاله در منجر شدن به یک مقاله دیگر موفق نبوده است. نرخ خروج پایین، می تواند عکس این حالت را منجر شود.

0.0
آخرین اصلاح: -/-
نوشته های مرتبط: مزایای استفاده از سایت چیست؟ طراحی وب سایت سئو : AMP چیست؟ آشنایی با پلتفرم PLATFORM در طراحی سایت (SEO) سئو چیست؟ نرخ تبدیل وب سایت تاثیر لینک های شکسته در بهینه سازی بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو بهینه سازی و سئو تصاویر
سئو،بهینه سازی

نظری تا کنون ثبت نشده

نظر دهید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود